Čaroin

Masáže

masaze

 

 

Klasická masáž – masér Gejza

je sústava masážnych hmatov, ktoré vykonáva masér na tele klienta ( koži, podkožných fasciách, svaloch) Na dosiahnutie preventívneho a liečebného účinku sa vyžaduje aplikácia niekoľkých masáži po sebe v jednej kúre.

Je to ručná aplikácia cielených mechanických podnetov, tzv. hmatov, ktoré obsahujú nielen úkony hnetacie (trenie, vytieranie a roztieranie a hnetenie) ale aj úkony nárazové (tepanie a chvenie).
Masáž podporuje vyprázdňovanie povrchových žíl, lymfatických ciev, sekréciu potných žliaz, normalizáciu kožného napätia, zlepšuje prekrvenie masírovanej oblasti, vstrebávanie opuchov či výronov, relaxuje či tonizuje svaly (podľa zamerania hmatov), zlepšuje výživu tkaniva a zmierňuje bolesť. Zlepšuje cirkuláciu, prináša čerstvý kyslík do telesných tkanív, čo napomáha odbúraniu odpadových látok, urýchľuje liečenie po zraneniach a podporuje zotavenie z chorôb.
Reflexne a zmenou prekrvenia masáž ovplyvňuje aj ďalšie vzdialené orgány a má celkové účinky na organizmus, ktoré môžu byť upokojujúce (ak masáž postupuje od srdca ku končatinám) alebo povzbudzujúce (ak masér začína končatinami a postupuje smerom k srdcu).

Nezanedbateľný je aj upokojujúci vplyv masáže na psychiku = priamy dotyk človekom, nesuplovaný mechanickym strojovým výkonom masáže (v masážnom kresle a pod.)

 

Pre objednanie termínu kontaktujte priamo nášho maséra

Gejzu Zošťáka na t.č. 0905 492 682.

 

Masáž vákuovou bankou

Pumpičkou vytvorený podtlak v banke vtiahne do banky časť kože a podkožia. To spôsobí popraskanie drobných cievok s malými krvnými výronmi – môže vzniknúť až modrina. Táto je však podstatne menej hlbšia než modrina napr. po údere. Malý výron krvi a lymfy do okolia gelózy (stuhnuté a niekedy boľavé miesto) aj do nej samotnej zvýši cirkuláciu krvi v okolí. Prekrvenie a okysličenie kritických bodov odplaví škodliviny z jej centra a pri opakovanej aplikácii vedie k úľave od bolesti. Banka sa prikladá na postihnuté miesto po dobu 5 až 20 min.eview

Pomocou banky je možné prevádzať aj masáž, kedy sa pomalým pohybom posunuje s prisatou bankou po celej dĺžke svalu. To má za následok jeho dokonalejšie uvoľnenie pretože tento je od kosti odťahovaný. Pri bežnej masáži sa sval iba pritláča alebo odtláča do boku od kosti, brušnej dutiny …

Hlavným cieľom liečenia odsávacími bankami je posilniť samoliečiace sily organizmu, dať ich do pohybu, aktivizovať a regenerovať celý organizmus a zvyšovať jeho výkonnosť. Pred bankovaním sa prevádza krátka zahrievacia masáž vhodnými rastlinnými olejmi, vynikajúce sú kombinácie s éterickými olejmi.

 

Pre objednanie termínu kontaktujte priamo nášho maséra

Gejzu Zošťáka na t.č. 0905 492 682.

Masáž lávovými kameňmi

Masáž horúcimi lávovými kameňmi je jednou z najlepších terapií na celkovú relaxáciu organizmu. O blahodarných účinkoch kameňov vedeli už starí Mayovia. Masáže pomocou teplých kameňov, či prikladanie vzácnych kameňov na telo, bolo obľúbené aj v Mezopotámii a Indii. Táto masáž má tiež dlhoročnú tradíciu na Havajských ostrovoch.

Lávové masážne kamene sú pôvodu vulkanického. Sila lávových kameňov vznikala už v lone sopky, odkiaľ bola horúca hmota vyvrhnutá a na povrchu následne ochladená, čím sa v kameni uzavreli liečivé energetické vibrácie. Majú veľký obsah železa a preto majú dobrú tepelnú akumuláciu ktorá pozitívne pôsobí nielen na pokožku, podkožie a svalové vlákna ale spôsobuje aj výrazné prekrvenie ciev, zlepšuje cirkuláciu a okysličenie krvi, zrýchľuje metabolizmus tkanív a detoxikáciu tela.

Lávové kamene majú mimoriadne silné energetické vibrácie, ktoré spolu s teplom dokážu odstrániť bloky dôležitých bodov na meridiánoch (energetických dráhach) a rozprúdia energiu v tele. Priamy kontakt s lávovým kameňom odoberá negatívnu energiu.

Aplikácia horúcich kameňov spočíva buď len v priložení na pokožku alebo votknutí medzi prsty chodidla, vložení do zovretej dlane … alebo po naolejovaní špeciálnym olejom jemnou kĺzavou masážou po svaloch.

Kamene sú prírodne obrúsené a zbierané na plážach Južnej Ameriky.

 

Pre objednanie termínu kontaktujte priamo nášho maséra

Gejzu Zošťáka na t.č. 0905 492 682.

 

Reflexná masáž chodidiel - RM

Metóda reflexnej masáže chodidiel vychádza z poznatku, že všetky zakončenia ľudského tela vyúsťujú do reflexných plôšok, ktoré zodpovedajú príslušným orgánom alebo oblastiam tela. Na každom chodidle je až 70 tisíc nervových zakončení. Reflexné plôšky celého tela sa nachádzajú na šlapajách chodidiel, takže chodidlo predstavuje zmenšený obraz ľudského tela. Tlačením a trením bodov na chodidle je možné veľmi spoľahlivo nájsť problémové miesta na ľudskom tele, pretože reflexné body na šľapaji chodidla pri stlačení reagujú bolestivo a tak prezrádzajú postihnuté svaly, kĺby alebo vnútorné orgány.

Z týchto dôvodov sa metóda reflexnej masáže chodidiel celkom spoľahlivo dá využívať aj pri diagnostike postačujúcej najmä pre terapiu. Reflexnou terapiou možno pôsobenie nasmerovať presne na patričný orgán. Tlakom na danú plochu alebo bod sa prenáša signál na príslušný orgán. Účinok sa dostavuje okamžite, čo má veľký význam pri bolestiach alebo akútnych problémoch. Tlakom a masírovaním reflexných plôšok na chodidlách je možné zlepšiť celkovú látkovú výmenu, ovplyvniť bolesť chrbta a chrbtice, urýchliť hojenie po úraze alebo operatívnom zásahu.

Stláčanie týchto reflexných plôšok býva niekedy pomerne bolestivé. Na začiatku je treba stláčať opatrne. Postupne intenzitu zvyšujeme. Stláčaním takejto plôšky posilňujeme príslušný orgán. Ak je bolesť v plôške ostrá, používame len hladenie! Stláčaním plôšky s ostrou bolesťou by sme mohli vyvolať nežiadúce účinky /žlčníkový záchvat, obličkovú koliku../ Po masáži človek pocíti príjemný pocit nielen v nohách, ale aj v celom tele.

Reflexnou masážou môžme ovplyvňovať nielen chorý orgán, ale orgánu s dysfunkciou môžme pomôcť aj masážou iného párového orgánu.

Pri tlaku na konkrétnu plôšku, napríklad na palec, reaguje hlava, keď masírujeme pätu, poďakuje sa nám spodná časť chrbta. Telo je ako továreň, kde všetko navzájom súvisí. Keď masér stláča reflexnú plôšku žalúdka a klientovi začne škvŕkať v bruchu, neznamená to, že je hladný. V skutočnosti sa s jeho žalúdkom len dorozumieva. Ak ho masáž šteklí, je to signál, že je bez energie.

„RM“ nie je iba „tlačenie bodov“. Masáž sa aplikáciou prispôsobuje účelom, z ktorých vyplýva rôzne pôsobenie na chodidlo. Čiastočne nahrádza stimulovanie chodidla pri chôdzi na boso v nerovnom teréne, čiže masáž obsahuje i prvky pohybovej manipulácie, hladenie, roztieranie, tlak na reflexné body, uvoľňovanie členku, vyťahovanie a otáčanie prstov ...

Pre objednanie termínu kontaktujte priamo nášho maséra

Gejzu Zošťáka na t.č. 0905 492 682.V tejto kategórii sa momentálne nenachádzajú žiadne články.