Čaroin

Masáže

masaze

 

 

CHAMPI – indická masáž hlavy

Tradičná indická masáž sa sústreďuje na hlavu a vlasy. Je to terapia, ktorá nielenže podporuje rast vvlasov, ale poskytuje aj úľavu pri rôznom pobolievaní a bolestiach. Zmierňuje príznaky stresu a ponúka spôsob, ako človek môže ovplyvniť vlastné liečivé schopnosti v dosiaľ neprebádaných oblastiach svojho vnútorného sveta a nadobudnúť tak schopnosť zabezpečiť si telesnú a duševnú pohodu i zdravie.

Účinok masáže: Jednoduchý úkon, keď si človek sadne a cíti liečivé dotyky ľudských rúk na hlave, v ňom ihneď uvoľní stres. Kontakt je veľmi cenný pre každého, kto trpí izoláciou alebo osamelosťou. Dotyky pri indickej masáži hlavy prinášajú človeku pocit vnútorného pokoja. Masáž krku a pliec, kde stres zasahuje hlavné súbory svalov, prináša okamžitú úľavu. Napätie sa zmierňuje, tkanivové zrasty a hrčky sa rozptyľujú. Obeh krvi a lymfatická sústava pracujú účinnejšie, toxíny z napätých svalov sa uvoľnia a obnoví sa pohyblivosť a vláčnosť pohybov.

Výsledky masáže: Príznaky vyvolané stresom sa utlmia alebo úplne vymiznú. Spánok je pokojnejší, človek má viac energie, nebolí ho hlava, má jasnejšiu myseľ a celkovo dobrý pocit.

Pre objednanie termínu kontaktujte priamo našu masérku

Darinku Ludhovú na t.č. 0905 502 621.

  

Aromamasáž (psychorelaxačná masáž)

Upokojujúca a voňavá masáž, pri ktorej sa dokonale uvoľníte. Vyberiete si vôňu, ktorá vo vás vyvoláva príjemné pocity a masérka vás mäkšie a nežnejšie ako pri klasickej masáži vymasíruje, pričom sa vám do pokožky vstrebú výťažky liečivých bylín.

Ak vám éterické oleje nevyhovujú, masérka môže použiť olej bez éterických prímesí.

Môžete sa rozhodnúť pre masáž čiastočnú, ktorá zahŕňa masáž nôh, časti chrbta, brucha a hlavy, alebo celkovú, pri ktorej Vám masérka premasíruje celé telo.

Pre objednanie termínu kontaktujte priamo našu masérku

Darinku Ludhovú na t.č. 0905 502 621.

 

Klasická masáž – masérka Darinka

Zlepšuje prekrvenie pokožky, svalov, kĺbov a pomáha uvoľňovať stuhnuté, bolestivé svaly. Podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Klasická masáž je základom a východiskom pre uplatňovanie všetkých masáží.

Účinky klasickej masáže: celkový priaznivý účinok na organizmus ako celok, pôsobenie na nervový systém, zlepšenie žilového krvného obehu a pohybu miazgy, odstraňovanie odumretých buniek z povrchu kože a zosušených zvyškov výlučkov kožných mazových žliaz, čím sa zlepšuje kožné dýchanie a uvoľňuje vyústenie potných a mazových žliaz, rozrušovanie rozličných usadenín v tkanivách, a tak uľahčenie ich vstrebávanie, uľahčovanie odtoku prebytočnej vody a rozličných metabolických v nej obsiahnutých látok z medzibunkových priestorov do ciev a cievami k vylučovacím orgánom, priaznivé pôsobenie na stav podkožného tkaniva v okolí kĺbov, odstraňovanie opuchov, usadenín solí, zvyšovanie pružnosti kĺbového puzdra a tak udržiavať dobý pohybový rozsah kĺbov, zlepšovanie stavu tela klienta (celková tonizácia a kondicovanie), aktívne posilňovanie zdravia, odstraňovanie únavy, navodenie psychofyzickej relaxácie, pôsobenie na disponovanosť, zlepšenie sekrécie tráviacich štiav a peristatiky čriev, podpora priaznivého priebehu rekonvalescencie, zabraňovanie skracovaniu svalov, zlepšenie látkovej premeny a vylučovania.

Kontraindikácie: poranenia kože, afekcie kože, lieky na riedenie krvi, náhle zmeny zdravotného stavu (horúčky,....), kŕčové žily a zápaly žíl, infekčné, vírusové, parazitové a hubové ochorenia, do ½ hodiny po jedle, choroby so zvýšenou krvácavosťou, nádorové ochorenia, žlčové a močové kamene.

Pre objednanie termínu kontaktujte priamo našu masérku

Darinku Ludhovú na t.č. 0905 502 621.

 

Klasická masáž – masér Gejza

je sústava masážnych hmatov, ktoré vykonáva masér na tele klienta ( koži, podkožných fasciách, svaloch) Na dosiahnutie preventívneho a liečebného účinku sa vyžaduje aplikácia niekoľkých masáži po sebe v jednej kúre.

Je to ručná aplikácia cielených mechanických podnetov, tzv. hmatov, ktoré obsahujú nielen úkony hnetacie (trenie, vytieranie a roztieranie a hnetenie) ale aj úkony nárazové (tepanie a chvenie).
Masáž podporuje vyprázdňovanie povrchových žíl, lymfatických ciev, sekréciu potných žliaz, normalizáciu kožného napätia, zlepšuje prekrvenie masírovanej oblasti, vstrebávanie opuchov či výronov, relaxuje či tonizuje svaly (podľa zamerania hmatov), zlepšuje výživu tkaniva a zmierňuje bolesť. Zlepšuje cirkuláciu, prináša čerstvý kyslík do telesných tkanív, čo napomáha odbúraniu odpadových látok, urýchľuje liečenie po zraneniach a podporuje zotavenie z chorôb.
Reflexne a zmenou prekrvenia masáž ovplyvňuje aj ďalšie vzdialené orgány a má celkové účinky na organizmus, ktoré môžu byť upokojujúce (ak masáž postupuje od srdca ku končatinám) alebo povzbudzujúce (ak masér začína končatinami a postupuje smerom k srdcu).

Nezanedbateľný je aj upokojujúci vplyv masáže na psychiku = priamy dotyk človekom, nesuplovaný mechanickym strojovým výkonom masáže (v masážnom kresle a pod.)

 

Pre objednanie termínu kontaktujte priamo nášho maséra

Gejzu Zošťáka na t.č. 0905 492 682.

 

Bankovanie

Liečenie odsávacími bankami alebo bankovanie je alternatívna liečebná metóda, pri ktorej sa sklenené banky rôzneho tvaru a veľkosti nahriate zvnútra teplým vzduchom prikladajú na kožu a podtlakom spôsobeným ochladením teplého vzduchu sa na ňu prisajú. Podtlak v banke, ktorý môžeme v súčasnosti dosiahnuť aj inými prostriedkami, vtiahne časť kože i podkožia do banky, spôsobí silné prekrvenie a prehriatie ošetrovaného povrchu kože a pri dlhšej aplikácii aj krvné podliatiny. Pôsobením podtlaku na kožu, spodné vrstvy spojivového tkaniva a cievny systém sa odstraňujú poruchy dynamiky cievneho prúdenia krvi, dochádza k zvýšenému okysličovaniu bunkového tkaniva, zrýchleniu látkovej výmeny a vyplavovaniu nahromadených škodlivín z tela. Reflexné zóny alebo zóny odsávania, ktoré ovplyvňujú aj príslušné vnútorné orgány, sa väčšinou nachádzajú na chrbte a hrudníku. Slúžia nielen pri diagnostike, ale aj pri vlastnej terapii.

Masáž bankami predstavuje mimoriadne jednoduchú a účinnú metódu ošetrovania. Jej účinok ide nielen do hĺbky buniek kože a podkožného tkaniva, ale aj do obalu svalov. Dobré výsledky sa dosahujú pri reumatických stavoch, stvrdnutí svalov, pri zápaloch, neuralgiách, bolestiach a pri napätí svalov a pod.

Suché bankovanie sa aplikuje na zle prekrvených zónach a zníženom väzivovom napätí. Dobré výsledky sa dosahujú pri chronických stavoch, stavoch slabosti, kŕčovitých ochoreniach dutých orgánov, poruchách krvného obehu končatín alebo oblastí podkožného tkaniva.

Hlavným cieľom liečenia odsávacími bankami je posilniť samoliečiace sily organizmu, dať ich do pohybu, aktivizovať a regenerovať celý organizmus a zvyšovať jeho výkonnosť.

Účinky bankovania: odstraňuje stagnujúcu starú krv z pokožky, čistí kožný povrch od jedovatých látok, zvyšuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, podporuje metabolizmus, predchádza ochoreniam, predlžuje život bunky, má liečebné účinky.

Pre objednanie termínu kontaktujte priamo našu masérku

Darinku Ludhovú na t.č. 0905 502 621.

 

Masáž vákuovou bankou

Pumpičkou vytvorený podtlak v banke vtiahne do banky časť kože a podkožia. To spôsobí popraskanie drobných cievok s malými krvnými výronmi – môže vzniknúť až modrina. Táto je však podstatne menej hlbšia než modrina napr. po údere. Malý výron krvi a lymfy do okolia gelózy (stuhnuté a niekedy boľavé miesto) aj do nej samotnej zvýši cirkuláciu krvi v okolí. Prekrvenie a okysličenie kritických bodov odplaví škodliviny z jej centra a pri opakovanej aplikácii vedie k úľave od bolesti. Banka sa prikladá na postihnuté miesto po dobu 5 až 20 min.eview

Pomocou banky je možné prevádzať aj masáž, kedy sa pomalým pohybom posunuje s prisatou bankou po celej dĺžke svalu. To má za následok jeho dokonalejšie uvoľnenie pretože tento je od kosti odťahovaný. Pri bežnej masáži sa sval iba pritláča alebo odtláča do boku od kosti, brušnej dutiny …

Hlavným cieľom liečenia odsávacími bankami je posilniť samoliečiace sily organizmu, dať ich do pohybu, aktivizovať a regenerovať celý organizmus a zvyšovať jeho výkonnosť. Pred bankovaním sa prevádza krátka zahrievacia masáž vhodnými rastlinnými olejmi, vynikajúce sú kombinácie s éterickými olejmi.

 

Pre objednanie termínu kontaktujte priamo nášho maséra

Gejzu Zošťáka na t.č. 0905 492 682.

Masáž lávovými kameňmi

Masáž horúcimi lávovými kameňmi je jednou z najlepších terapií na celkovú relaxáciu organizmu. O blahodarných účinkoch kameňov vedeli už starí Mayovia. Masáže pomocou teplých kameňov, či prikladanie vzácnych kameňov na telo, bolo obľúbené aj v Mezopotámii a Indii. Táto masáž má tiež dlhoročnú tradíciu na Havajských ostrovoch.

Lávové masážne kamene sú pôvodu vulkanického. Sila lávových kameňov vznikala už v lone sopky, odkiaľ bola horúca hmota vyvrhnutá a na povrchu následne ochladená, čím sa v kameni uzavreli liečivé energetické vibrácie. Majú veľký obsah železa a preto majú dobrú tepelnú akumuláciu ktorá pozitívne pôsobí nielen na pokožku, podkožie a svalové vlákna ale spôsobuje aj výrazné prekrvenie ciev, zlepšuje cirkuláciu a okysličenie krvi, zrýchľuje metabolizmus tkanív a detoxikáciu tela.

Lávové kamene majú mimoriadne silné energetické vibrácie, ktoré spolu s teplom dokážu odstrániť bloky dôležitých bodov na meridiánoch (energetických dráhach) a rozprúdia energiu v tele. Priamy kontakt s lávovým kameňom odoberá negatívnu energiu.

Aplikácia horúcich kameňov spočíva buď len v priložení na pokožku alebo votknutí medzi prsty chodidla, vložení do zovretej dlane … alebo po naolejovaní špeciálnym olejom jemnou kĺzavou masážou po svaloch.

Kamene sú prírodne obrúsené a zbierané na plážach Južnej Ameriky.

 

Pre objednanie termínu kontaktujte priamo nášho maséra

Gejzu Zošťáka na t.č. 0905 492 682.

 

Reflexná masáž chodidiel - RM

Metóda reflexnej masáže chodidiel vychádza z poznatku, že všetky zakončenia ľudského tela vyúsťujú do reflexných plôšok, ktoré zodpovedajú príslušným orgánom alebo oblastiam tela. Na každom chodidle je až 70 tisíc nervových zakončení. Reflexné plôšky celého tela sa nachádzajú na šlapajách chodidiel, takže chodidlo predstavuje zmenšený obraz ľudského tela. Tlačením a trením bodov na chodidle je možné veľmi spoľahlivo nájsť problémové miesta na ľudskom tele, pretože reflexné body na šľapaji chodidla pri stlačení reagujú bolestivo a tak prezrádzajú postihnuté svaly, kĺby alebo vnútorné orgány.

Z týchto dôvodov sa metóda reflexnej masáže chodidiel celkom spoľahlivo dá využívať aj pri diagnostike postačujúcej najmä pre terapiu. Reflexnou terapiou možno pôsobenie nasmerovať presne na patričný orgán. Tlakom na danú plochu alebo bod sa prenáša signál na príslušný orgán. Účinok sa dostavuje okamžite, čo má veľký význam pri bolestiach alebo akútnych problémoch. Tlakom a masírovaním reflexných plôšok na chodidlách je možné zlepšiť celkovú látkovú výmenu, ovplyvniť bolesť chrbta a chrbtice, urýchliť hojenie po úraze alebo operatívnom zásahu.

Stláčanie týchto reflexných plôšok býva niekedy pomerne bolestivé. Na začiatku je treba stláčať opatrne. Postupne intenzitu zvyšujeme. Stláčaním takejto plôšky posilňujeme príslušný orgán. Ak je bolesť v plôške ostrá, používame len hladenie! Stláčaním plôšky s ostrou bolesťou by sme mohli vyvolať nežiadúce účinky /žlčníkový záchvat, obličkovú koliku../ Po masáži človek pocíti príjemný pocit nielen v nohách, ale aj v celom tele.

Reflexnou masážou môžme ovplyvňovať nielen chorý orgán, ale orgánu s dysfunkciou môžme pomôcť aj masážou iného párového orgánu.

Pri tlaku na konkrétnu plôšku, napríklad na palec, reaguje hlava, keď masírujeme pätu, poďakuje sa nám spodná časť chrbta. Telo je ako továreň, kde všetko navzájom súvisí. Keď masér stláča reflexnú plôšku žalúdka a klientovi začne škvŕkať v bruchu, neznamená to, že je hladný. V skutočnosti sa s jeho žalúdkom len dorozumieva. Ak ho masáž šteklí, je to signál, že je bez energie.

„RM“ nie je iba „tlačenie bodov“. Masáž sa aplikáciou prispôsobuje účelom, z ktorých vyplýva rôzne pôsobenie na chodidlo. Čiastočne nahrádza stimulovanie chodidla pri chôdzi na boso v nerovnom teréne, čiže masáž obsahuje i prvky pohybovej manipulácie, hladenie, roztieranie, tlak na reflexné body, uvoľňovanie členku, vyťahovanie a otáčanie prstov ...

Pre objednanie termínu kontaktujte priamo nášho maséra

Gejzu Zošťáka na t.č. 0905 492 682.V tejto kategórii sa momentálne nenachádzajú žiadne články.