Čaroin

Napísali o nás: Čaro v nás

Hektický život, stres a hromadenie problémov, ktoré sa napokon odrazia na našom zdraví.

Čoraz viac ľudí hľadá cestičky, ako to zmeniť, ako spraviť niečo nielen pre svoje telo, ale aj pre svojho ducha. Možno ich prozreteľnosť zaveje k dverám novootvoreného regeneračného a poradenského centra ČAROIN v Bratislave–Devínskej Novej Vsi.

Zapálený tím terapeutov, poradcov a lektorov sa s vami rád podelí o svoje skúsenosti pri hľadaní a nachádzaní vnútornej rovnováhy, radosti a sebarealizácie s cieľom skvalitniť a zharmonizovať vlastný život.

Ako vznikla myšlienka založiť toto centrum?

caro-v-nasMargita Hollenová, majiteľka centra ČAROIN: Čoraz viac ľudí má záujem na sebe pracovať a rozvíjať sa. Usilujú sa riešiť zdravotné problémy alternatívnymi spôsobmi alebo naopak, hľadajú alternatívnu liečbu, keď nepomohla klasická medicína. Môj manžel mal problémy s kolenami a išiel na týždenný pobyt k istému liečiteľovi. Po troch dňoch mi volal, že konečne môže chodiť bez veľkých bolestí. Aj ja som sa tam išla pozrieť. Keď som ležala v pyramíde, napadlo mi, že máme k dispozícii voľné priestory, kde by sme mohli spraviť podobné centrum. Navyše, už dvadsať rokov cvičím jogu a vyskúšala som množstvo alternatívnych terapií.

Uvedomila som si, že všetky naše zdravotné problémy sú spojené s psychikou. Preto som v našom centre nechcela mať iba liečiteľa, ale poprepájať to aj s rôznymi formami cvičenia, masáží a poradenstva. Hľadala som spriaznenú dušu a natrafila som na Jelku Romanovú, ktorá je riaditeľkou centra. Pred rokmi jej povedali, že je nevyliečiteľne chorá, aby sa radšej ani nevydávala a nemala deti. To ju naštartovalo, aby hľadala iné spôsoby liečby, tak sa zoznámila s rôznymi terapiami, vyštudovala liečebnú pedagogiku a napokon ju to doviedlo až sem. Neskôr som spoznala Janette Šimkovú, ktorá sa venuje sociálnemu poradenstvu, rôznym metódam osobnostného rozvoja a life koučingu. Sama som u nej prešla kurzom komunikácie a asertivity, páčilo sa mi, ako to robí, a tak som ju k nám pritiahla.

Čo je hlavnou náplňou tohto centra?

Je tu elán, ochota a nadšenie urobiť niečo pre ľudí. Chceme tu pracovať tak, aby sme každého, kto príde k nám, vypočuli, poradili mu a ušili mu na mieru to, čo by mu najviac pomohlo. Preto ponúkame na výber rôzne terapie od homeopatie cez Aura-Somu, Bachove kvety, po kraniosakrálnu terapiu a viscerálnu osteopatiu. Niekomu zasa možno pomôže numerológia a astrológia.

Okrem toho myslíme aj na telo, v ponuke máme cvičenia zamerané na prevenciu, prácu s telom a uvoľnenie, ako Pilates, tanec, jogu, flexi-bar. Poskytujeme aj relax formou rôznych masáží − shiatsu, klasickú či reflexnú masáž. A šte je tu rozvoj osobnosti, pretože je dôležité, aby sa človek v dnešnej dobre neustále posúval dopredu a rozvíjal svoje sebapoznanie a riešil si svoje problémy, či už zdravotné alebo osobné. Tomu prikladám azda najväčší význam.

Súčasťou vašej ponuky je aj life koučing, ktorý je u nás pomerne málo známy. Čo môžu ľudia od tohto spôsobu poradenstva očakávať?

Termín life koučing sa ťažko prekladá, ale v podstate ide o aktívne riešenie problémov, o vedenie človeka, aby dosiahol to, po čom túži. Ide o priateľské sprevádzanie klienta, kouč nie je v roli toho múdreho, čo všetko vie. Nedáva konkrétne rady, ale pomáha klientovi, aby v sebe objavil potenciál na riešenie svojich problémov, aby ho to niekam posunulo.

Z toho vychádza aj náš názov Čaro in – mali sme na mysli čaro objavovania v každom človeku.

V čom ste iní než ostatní?

V tom, že pokiaľ bude mať klient záujem, dostane na úvod bezplatnú individuálnu konzultáciu. Klient nám popíše svoj problém a my mu povieme o možnostiach, ktoré mu môžeme poskytnúť. Napríklad, ak niekto príde s kolenom a zistíme, že v skutočnosti ho trápia problémy v zamestnaní, škrípe mu to v rodine alebo má nedostatok sebavedomia, ponúkneme mu nielen cvičenia a masáže, ale aj riešenie problému pomocou osobnostného rozvoja.

Na základe tejto bezplatnej konzultácie si vyberie z našej ponuky a bude mať všetko pod jednou strechou.

Ponúkate aj nejaké novinky, ktoré inde klienti nenájdu?

Úplnou novinkou je forma cvičenia s pružnou tyčou, nazvané Flexi-bar, ktoré posilňuje celé telo i hĺbkové svalstvo pomocou vibrácie. Rozkmitaný flexi-bar umožňuje pasívne posilňovanie vnútorných svalov, pričom celé telo reaguje na chvenie. Precvičovanie hĺbkových svalov pomáha riešiť mnohé problémy s chrbticou a vedie k ich odstráneniu.


WellNess Magazín (www.wellnessmagazin.sk)


Späť na home