Čaroin

Profily terapeutov

Vierka Gurová 

Športu sa venujem od detstva. Chodila som do muzikálovej školy. Neskôr som dlhé roky chodila na aerobic, potom na zumbu.

Som kondičný tréner I.stupňa, inštruktorka jumpingu s rôznymi nadstavbami (kids, sport, power, party). Absolvovala som kurz total body work, tabata a vediem hodiny pole dance. V Miláne som absolvovala kurz fluiball-skupinový tréner a neskôr fluiball-osobný tréner. 

Venujem sa aj deťom v pohybovej príprave.

 

Prihlásenie na hodinu jumpingu: www.budem.fit/jumping

Kontakt: +421 907 538 658 

______________________________________________________________ 

Vladislava Lukáčová  

Tradičnú tantra jogu som spoznala v SHRI KALI AŠRAME v Južnej Indii v roku 2013 a odvtedy som ju zaradila do svojej pravidelnej jogovej praxe. 
Bola som vtedy na životnej križovatke a práve tento systém mi pomohl celú životnú situáciu nielen ustáť, ale aj zmeniť  prístup k sebe, k okoliu, k svojmu telu a k životu. 
Táto joga mi priniesla do života kvality, ako schopnosť sa uvoľniť, plynúť, správne dýchať a  zvýšila sa mi flexibilita tela. Po ťažkom úraze ruky, ktorý mi zanechal zníženú schopnosť ju ohýbať mi joga pomohla ruku „spojazdniť“ do maximálnej možnej miery a dnes funguje skoro neobmedzene. 
Vediem pravidelné lekcie tradičnej tantra jogy v Bratislave a Devínskej Novej Vsi, organizujem každoročne jogové retreaty v Južnej Indii a  Bosne  a jogové víkendové pobyty  kombinované s vedomým dotykom  a masážnymi technikam. Som zakladateľkou  komunity Tradičnej tantra jogy na Slovensku a vytváram spolupráce s inými lektormi a kolegami zo SR aj zo zahraničia. 
Okrem toho vediem ženské podporné skupiny zamerané na prácu s posvätnou sexualitou a  vediem ženské rituály. 

 

Viac o mojej práci sa môžete dozvedieť na stránke www.sebavedomazena.sk 

Kontakt: +421 917 517 843 

_________________________________________________________________________ 

Magdaléna Jarkovská – lektorka Jogy 

Yoga znamená spojenie. Pre mňa to znamená aj zmenu. Yoga mi ukázala cestu, ako zmeniť svoj pohľad na každodenný život, pomohla mi vyliečiť všeličo na tele aj na duchu. Stala sa každodennou súčasťou môjho života. V tejto uponáhľanej a vystresovanej dobe je dobré nájsť si chvíľu pre seba, stíchnuť a započúvať sa do ticha. Ponoriť sa hlboko do svojho vnútra a nachádzať pokoj v tomto nepokojnom svete.

Moje hodiny sú zamerane na celkový rozvoj celého tela a samozrejme aj ducha:-) Strečing, posilovanie a kondícia pretvorené do jednotlivých ásan s dôrazom na dýchanie. Hodiny sú vhodne pre začiatocnikov, ale aj pre tých, ktorí chcú pracovať na sebe a posúvat svoje hranice.  

 

Kontakt: 0917 435 103

_________________________________________________________________________

Katarína Vicová - lektorka kalanetiky

Som trénerkou modernej gymnastiky s 11-ročnou praxou, venujem sa primárne deťom od 4 rokov, rekreačne aj profesionálne. Pri tréningoch využívam prvky kalanetiky, ktorú ponúkam aj tu v Čaroine.

Vo voľnom čase sa venujem aj akrojoge a ľahkej párovej akrobacii. Disponujem certifikátom trénera MG I. stupňa a pravidelne sa zúčastňujem na športových seminároch. Pri tréningu sa zameriavam hlavne na správnu techniku, aby som s klientmi predišla prípadným zraneniam či bolestiam chrbtice.

Hodina kalanetiky je vhodná pre všetky vekové kategórie, svojím zložením zaujme najmä ženy, ktoré si chcú vyformovať postavu, pričom si zachovajú štíhle ženské tvary. Tým z vás so sedavým zamestnaním takisto pomôže uľaviť od bežných bolestí krížovej a krčnej chrbtice vďaka správnemu držaniu tela, zlepšeniu flexibility a posilneniu vnútorných svalov.

Na prvú hodinu sa treba vopred prihlásiť e-mailom alebo telefonicky. 

 

Kontakt: +421 904 040 347, katkavicovagymnastics@gmail.com

www.katkavicovagymnastics.com

 

______________________________________________________________________________ 

Mgr. Viera Sadloňová – lektorka Tao jogy

Absolventka Sociálnej práce VŠZaSP sv. Alžbety v Bratislave. Väčšinu svojej profesionálnej kariéry sa venuje práci s klientmi, ktorí si hľadajú uplatnenie na trhu práce, či už zmenou pracovnej pozície vo svojom pôvodnom zamestnaní, alebo hľadaním nového zamestnania. Disponuje bohatými skúsenosťami z oblasti manažmentu ľudských zdrojov, špecializuje sa na prácu s emóciami, emočnou inteligenciou a komunikačnými 
zručnosťami. 

V roku 2011 získala certifikát Asociovaného inštruktora TAO Jogy – Universal Healing Tao Europe, ktorý vydáva Grand Master Mantak Chia a Senior Instructor pre Európu Rentao Ravasio. Od roku 2011 aktívne pôsobí ako Asociovaná inštruktorka Tao jogy pre Slovensko a Českú republiku. 

Kontakt: 0902 899 868, viera.sadlonova@gmail.com 


______________________________________________________________________________

Gejza Zošťák – lektor jogy a SM systému

Šport, tanec a pohyb všeobecne bol vždy súčasťou môjho života. K joge ma priviedol pragmatický prístup, vnímam ju ako prapôvodný, overený a vynikajúci spôsob ako byť do vysokého veku vo výbornej telesnej a psychickej kondícii. Vzdelávaním a školením sa na rôznych akciách, kurzoch a workshopoch prehlbujem svoje vedomosti tak, aby som ich mohol odovzdávať na svojich lekciách pri spoločnom cvičení alebo pri osobnom poradenstve.

Pohybová prax: v mladosti aktívne športová gymnastika, neskôr tanec vo folklórnom súbore Ifjú Szivek a v muzikálovom tanečnom súbore domu ROH (dnes Istropolis), ešte neskôr člen baletného súboru ND Praha. V súčasnosti inštruktor power jogy, inštruktor PDB, inštruktor Pilates, osobný tréner a masér.

Pohybové vzdelanie: pedagogika tanca na AMU Praha, Inštruktor jogy - Power Joga Akadémia Slovensko - Piešťany, Port de Bras certifikát inštruktora u Vladimir Sneznik, Bratislava + ten istý u Julio Papi, Brno (obaja zakladatelia PDB), inštruktor cvičenia Pilates - SV Binter, Brno, kurz klasickej masáže - Ján Škoda, Bratislava, dynamické vyšetrenie pohybového aparátu - Academy FACE, Praha, kurz kinezioterapie pri osteoporoze – RRC, Hlohovec, Workshop Feldenkreis (silná a flexibilná chrbtica) – M.Kováčová, Pezinok, kurz Kineziotaping – Dexter Academy, Praha, kurz inštruktora cvičenia SM systém – Rege, Trenčín


Kontakt: 0905 492 682, gejza3@gmail.com

_________________________________________________________________________________  

Mgr. Alexandra Streitová, PhD. – lektorka Babyfit 

Vzdelanie: FTVŠ UK, trénerstvo, športová kinantropológia

Absolvované kurzy v systéme Body-Mind Centering®: Zmysly a vnímanie, Základné neurologické vzorce, Reflexy, Ontogenetický vývin, Kostrový systém, Systém väzív, Nervový systém, Orgánový systém, prvá a druhá časť aplikačného kurzu Infant Developmental Movement Educator, držiteľka certifikátu Infant Developmental Movement Educator (Pedagóg detského vývinového pohybu) a absolvovala certifikačný kurz Pohybové vzdelávanie detí predškolského veku, Princípy kreatívneho pohybu v práci s deťmi, vyvinuté Babyfitom a asistovala na kurze Ako sa hýbu bábätká.

  

Kontakt: 0903 709 485, saska.streitova@babyfit.sk

www.babyfit.sk   

_________________________________________________________________________________   

Alžbeta Kosegiová - lektorka PILATES - Zdravý chrbát


V mladosti som navštevovala hodiny aerobicu, avšak veľmi rýchlo som prešla na kalenetiku, strečing a tanečnú zumbu, až som objavila Pilates a zostala som mu verná. Po dlhých rokoch cvičenia Pilatesu som si spravila certifikát cvičiteľky a pilates predcvičujem dodnes.  

Okrem predcvičovania pilatesu už 10 rokov organizujem Aktívne dovolenky pre ženy“  - pobyty s cvičením pre ženy pri mori a vo wellness. Doplňujem ich tvárovou gymnastikou, prezetáciami starostlivosti o pleť, prípadne sa venujeme aj zdravej strave a okrem pilatesu cvičíme aj tanečnú alebo latino zumbu.

Pilates je jeden z najúčinnejších cvičebných programov zameraných na rovnomerné vyváženie povrchových a hlbokých svalov ľudského tela, udržanie telesnej kondície, zlepšenie pohybového aparátu, ako aj zdokonalenie správneho postoja i pohybovej koordinácie.

Pilates je vhodný pre všetky vekové kategórie, pre ľudí so sedavým zamestnaním, ako prevencia napätia v krku a ramenách, ľudí s bolesťami chrbtice, ako aj pre aktívnych športovcov, ako doplnkové a kompenzačné cvičenie.

Príďte si so mnou zacvičiť Pilates doplnený prvkami jógy a strečingu s krátkou relaxáciou na záver - vhodný pre mladých i tých skôr narodených, pre ženy i pre mužov.  Naučíte sa cviky pre ZDRAVÝ CHRBÁT - ako sa udržiavať fit pri sedavom spôsobe života a ktoré cviky pravidelne doma cvičiť, aby ste boli bez bolesti chrbta, zároveň rozcvičíme celé telo. Zrelaxujete na tele i na duši.

 

Kontakt: 0915 849312,  alzbeta.kosegiova@gmail.com

www.ori-betka.sk

pridajte sa do skupiny www.facebook.com/pilatesbetty.sk 

 _________________________________________________________________________________   

Erika Pobežalová – Biorezonancia 

Biorezonancia  BICOM Optima

- odstránenie baktérií, vírusov, plesní, parazitov z tela

- eliminácia alergii 

- posilnenie imunity

- kožné ochorenia

- hormonálna nerovnováha

- reumatické problémy

- eliminácia závislosti - fajčenie, alkohol, chuť na sladké

Vhodná pre všetky vekové kategórie (od bábätiek)

Bezbolestná metóda bez nežiaducich účinkov - bez liekov 

 

Kontakt  0903047693 

www.bioliecbadevinska.sk 

________________________________________________________________________________ 

Víkendové semináre a externá spolupráca

Jan Rychlík (Ananta Shuruthi) 

Prednáša a vedie semináre osobného rozvoja od roku 1999. Od roku 1992 medituje a pracuje ako liečiteľ. Vedie 12 rokov konštelačné semináre. Strávil viac ako rok a pol v Indii. Je certifikovaným učiteľom Univezrity Jednoty v Indii a vedie úspšene v Čechách aj na Slovensku už 12. ročník vlastnej školy osobnej transformácie. Otvoril energiu Božského zdravia a je autorom systému Hviezdných esenciií, metódy Aktívnej konštelácie, techniky Liečenia Prítomnosti. Jeho práca je založená na kombinácii konštalácie, vhľadu a energetickej iniciácie.

 

viac info na: www.janrychlik.cz 

________________________________________________________________________________  

PhDr. Dana Grečnerová – psychológ

Viac ako 30 rokov praxe v pedagogicko-psychologickej poradni ako psychológ, neskôr riaditeľka Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Ružinove.  Prioritou môjho profesionálneho záujmu je pomôcť rodičom a ich deťom pri prekonávaní vývinových ťažkostí. Mám rozsiahle skúsenosti s deťmi so špeciálno-vzdelávacími potrebami, s nadanými deťmi,  s rodinami v kríze, s detskými strachmi a úzkosťami, smútkovým poradenstvom. Poskytujem poradenstvo v oblasti rozvoja osobnosti dieťa, diagnostiku a terapiu neuromotorického vývinu dieťaťa, bilaterálnu integráciu.  Mám ukončený dlhodobý výcvik, som INPP certifikovaný odborník a terapeut BI /bilaterálnej integrácie/. Vediem stimulačné programy pre deti predškolského veku, organizujem kurzy rodičovských zručností. Vyštudovala som psychológiu na FF UK v Bratislave, špecializácia klinická psychológia.

Termíny podľa dohody aj podvečer, príp. v sobotu. 

Kontakt: 0903784014  dana.grecnerova@gmail.com